четврток, 29 јуни 2017  |  Вести денес: 0

До среда се очекува сонце, потоа дожд

Според прогнозата на синоптичарите, во Скопје до среда не очекува сончево и топло време, со повремени периоди на облачност. Максималната температура ќе биде од 18 до 20 степени.

времето

Поврзани вести

Нагло опаѓање на температурите и дестабилизирање на времето не очекува од четврток за кога се очекуваат обилни врнежи од дожд и максимална температура од 7 до 12 степени, а минималната ќе биде од 6 до 8 степени.

Постепено разведрување се очекува од наредниот викенд кога ќе има и благо покачување на температурата на воздухот.

Најчитани вести