четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Средба на македонските политиколози

dimitar mircev

Поврзани вести

Во мултимедијалниот центар „Матица ексклузив” утре во 12 часот ќе се одржи трибина на Македонското политиколошко друштво, на која за значајните дела на светски познатите политиколози Габриел Олмонд, Семјуел Хантингтон и Хуан Линц свои искажувања ќе имаат проф. д-р Димитар Мирчев, проф. Ивица Боцевски и проф. д-р Цане Мојановски.

Исто така на трибината ќе стане збор за истражувачките прокети на Друштвото, за меѓународните комуникации и за политикологијата во Македонија како наука, професија и вокација. За овие прашања ќе говорат Зоран Илиевски, Ризван Сулејмани и Лидија Христова.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести