четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 9

Средба на Нимиц и Коѕиас утре во Брисел

timthumb

Последни вести

Посредникот во спорот со името меѓу Македонија и Грција, Метју Нимиц, утре во Брисел ќе се сретне со  грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас.

Како што соопштија од канцеларијата на Нимиц, средбата ќе се оддржи на барање на Грција, а целта на разговорот, кој следи по посетата на Нимиц на Македонија, е да се дискутира околу пронаоѓање на начин за напредок во преговорите околу спорот за името.

Најчитани вести