петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Средба на работните групи на македонското и бугарското МНР

mnr

Последни вести

Во Скопје денеска се одржа седмата средба на работните групи од  министерствата за надворешни работи на Република Македонија  и Република Бугарија  во врска со консултациите по договорот за пријателство, добрососедство и соработка.

Како што соопштија од МНР, двете работни групи во конструктивна атмосфера разменија мислења и ставови за насоките и ги разгледаа елементите на текстот на идниот договор.

Договорено беше следната средба да се одржи во Софија.

Најчитани вести