четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Средба на Сараќини и МАР: Остварените резултати во 2013-та и очекувањата за следната година

saracini

Поврзани вести

Министерот за економија, Ваљон Сараќини, утре во Стопанска комора на Македонија ќе ја одржи завршната средба со претставници на Македонската асоцијација на рударството (МАР).

На оваа средба ќе се дискутира за остварените резултати во 2013 година на полето на минералните суровини и очекувањата и планирањата за 2014 година во овој значаен индустриски сектор.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести