петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Средба на тема тековна реализација на Програмата за поддршка и промоција на туризмот

vladimir-pesevski

Поврзани вести

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Владимир Пешевски, ќе присуствува на работна средба во Агенцијата за поддршка и промоција на туризмот.

Тема на средбата е „Тековната реализација на Програмата на Агенцијата за поддршка и промоција на туризмот“.

Настанот ќе се одржи во просториите на Агенцијата за поддршка и промоција на туризмот, со почеток од 10,30 часот.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести