сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 17

Средба на Вељаноски со Ерл Померој

traj

Последни вести

Претседателот на Собранието на Република Македонија Трајко Вељаноски денеска се сретна со делегација од Комисијата за демократско партнерство од Конгресот на САД предводена од поранешниот конгресмен и долгогодишен пријател и поддржувач на Република Македонија во Американскиот конгрес Ерл Померој.

Како што соопшти Кабинетот на Вељаноски, на средбата станало збор за меѓусебната долгогодишна поддршка и соработка меѓу македонскиот парламент и Комисијата за демократско партнерство од Конгресот на САД. Се разговарало и за проекти и можности за продлабочување на соработката, како и за развивање нови идеи од областа на демократско парламентарно работење.

Најчитани вести