недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Среде зима змии во Пелагонија

Верувале или не, змии среде зима се појавија во Пелагонија

zmija pelagonija

Поврзани вести

Да беше лето, оваа вест за змиите во Битолско ќе беше сосема нормална, објави битолската телевизија Тера.

Но, среде зима да се појават змии, за кои знаеме дека топлите и жешките денови се идеални за нив, е тоа е вистинско чудо. Промената на климата освен што влијае на нашето здравје и расположение на човекот, таа го поремети и животинскиот свет. Деновиве, онаму каде што во зима вообичаено е најстудено, се појави долга змија.

Била метар и половина и се справиле со неа. Фотографирана е на територијата на општина Новаци.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести