петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Средношколци натепани во сендвичара кај Фискултурно

Насилниците ги удирале малолетниците со инвентар од сендвичарата.

boks

Поврзани вести

Средношколци вчера биле натепани во сендвичара во близина на средното фискултурно училиште во Скопје.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, вчера околу десет часот, две групи на ученици од средното училиште „Методија Митевски Брицо“ се степале во сендвичарата „Пит Стоп“.

Полицијата соопшти дека лицата  16-годишниот Д.Ц. од Куманово и 16-годишните скопјани  Д.Т., И.Н., М.Н и В.А., седеле во сендвичарата дошле ученици од истото училиште и без повод и причина физички ги нападнале. Насилниците ги удирале малолетниците со  инвентар од сендвичарата, при што оштетиле поголем дел од истата.

По преземени мерки од страна на полициски службеници, приведени се лицата Н.В.(17), К.А.(16), А.Е.(15),  О.В.(18), С.А.(18), Д.Ц.(16), В.А.(16), И.Н.(16) и М.Н.(16) , а по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести