петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Средношколци од Гостивар итно префрлени на Токсикологија

doktor

Поврзани вести

Десетина ученици од гостиварското средно училиште се донесени на Клиниката за токсикологија во Скопје, објави Република.мк. Додека телевизијата Канал 5 објави дека се работи за 15 ученици.

Спореед првичните информации тие попладнево биле во допир со непознат од кој што се затруле. Средношколците прво биле примени на лекување во гостиварската болница, по што се префлени на Клиниката во Скопје.

Според информации на Република.мк учениците се во добра здравствена состојба.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести