четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Средношколци претепале соученик

tepacka

Поврзани вести

Охриѓаните И.К. (19) и П.С. (17) добија кривична пријава бидејќи за време на големиот одмор го претепале соученикот А.В. (18).

По меѓусебна расправија настанала тепачка  помеѓу пријавените и А.В(18) од Охрид, во која си размениле по неколку удари во пределот на главите и телата, при што на А.В. му нанеле повреда во пределот на носот.

Повредениот ученик е пренесен во болница каде му е укажана лекарска помош.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести