петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Средношколци се степале во гимназијата Зеф Љуш Марку

Со боксови средношколци ги решавале проблемите.

tepacka

Поврзани вести

Двајца средношколци си ги одмериле силите во ходникот на гимназијата Зеф Љуш Марку.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи вчера околу 14 часот во ходникот на државното средно училиште Зеф Љуш Марку се случила тепачка меѓу 18-годишниот Б.А.  и една година постариот Р.Ј., двајцата од Скопје.

Поради меѓусебно нетпрение тие си размениле неколку удари во пределот на главите, нанесувајќи си видливи повреди. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести