вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Средношколци се тепале пред АСУЦ

Дванаесет средношколци си ги одмериле силите вчера во средното училиште „Боро Петрушевски“ во Скопје.

tepackaaaa

Поврзани вести

Дванаесет малолетни средношколци вчера направиле хаос во  АСУЦ „Боро Петрушевски“, прво се расправале, а потоа си размениле и по неколку удари.

Според Министерството за внатрешни работи, вчера, околу 9.30 часот, група од 12 малолетници се степала во АСУЦ „Боро Петрушевски“.

На тепачката во која учествувале Т.А.(15), Ф.С.(15), В.С.(15), С.Е.(15), С.Е.(16), В.Р.(16), В.Љ.(15) В.Л.(16), Д.С.(16), Д.Б.(17), Л.М.(17) и еден четиринаесетгодишен малолетник и предходела жестока расправа.

МВР соопшти дека  ќе бидат поднесени барања за поведување прекршочна постапка поради нарушување на јавниот ред и мир.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести