понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Средношколец нападнат во гимназијата „Зеф Љуш Марку“

Средношколец нападат без повод и причина.

boks

Поврзани вести

Со боксови и тупаници нападнат средношколец во скопска гимназија.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера во средното државно училиште „Зеф Љуш Марку“ бил нападнат 16-годишн иот М.Ф. од својот врсник З.Ј,

Малолетниот насилник без повод и причина со тупаници и боксови го удирал  М.Ф. во пределот на главата.

По целосно расчистување на случајот против З.Ј. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести