вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Српската администрација со ново работно време

srpska admin

Поврзани вести

Српската администрација започна да работи со ново работно време од 7.30 до 15.30 часот. Некои од службениците ја пофалија мерката, други пак се незадоволни.

Некои од нив сметаат дека лесно е со работното време, она што е потребно се програма и проекти.

Мајките сметаат дека ова е одлично работно време за нив, бидејќи порано ќе ги земаат децата од градинка и училиште и ќе имаат повеќе време да поминат со нив.

Помладите кои се вработени во администрацијата исто така ја поздравуваат мерката, бидејќи како што велат имаат повеќе време за себе.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести