петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 62

Српската амбасадорка во Македонија му додели благодарница на Иванов

ivanov-530x272

Поврзани вести

Амбасадорката на Србија во Македонија, Душанка Двијак Томиќ му додели благодарница на македонскиот претседател Ѓорѓе Иванов за помошта што Македонија и ја даде на Србија која беше зафатена од поплави.

Благодарницата, како што рече, е мал симбол на големата благодарност за несебичната помош на Република Македонија за Србија.

– Чувствувам должност во оваа пригода да им оддадам признание на сите во Македонија кои им помогнаа на своите браќа во Србија, зацврстувајќи ги со тоа уште посилно нераскинливото традиционално пријателство меѓу нашите народи и држави, рече Дивјак-Томиќ.

– Ти благодарам Македонијо, Србија ова нема да го заборави, додаде таа.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести