сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Српската напредна партија очекува валкана предизборна кампања организирана од олигарсите

g_srbija-zname

Поврзани вести

Српската напредна партија очекува олигарсите да водат валкана кампања за предвремените парламентарни избори, изјавил заменик-претседателот на партијата и досегашен претседател на Парламентот, Небојша Стефановиќ, во интервју за српскиот весник „Блиц“.

„Ние ќе понудиме визија за реформа на општеството“, изјавил Стефановиќ.

Според него економијата во земјата ќе се зајакнува и со поголема борба против корупцијата и организираниот криминал.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести