среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Српската новинска агенција „Танјуг“ ќе се приватизира

Новинската агенција „Танјуг“ ќе мора да биде приватизирана до крајот на 2014 година

tanjug

Поврзани вести

Српската новинска агенција „Танјуг“ нема да стане владино биро за комуникации, туку ќе биде приватизирана, пишува весникот „Данас“.

Весникот наведува дека „Танјуг“ нема да биде трансформиран, како што најави претходниот државен секретар во министерството за култура и информирање Драган Колариќ, туку ќе мора да биде приватизиран како и сите други државни медиуми до крајот на 2014 година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести