вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Српската полиција фати Македонец со 24 килограми хероин

Дрогата била сокриена во автомобил со германски регистарски таблички со кое управувал германски државјанин од македонска националност.

drogabunker

Поврзани вести

Македонец фатен од српската полиција со 24 килограми хероин кој сакал да ги пренесе во Германија.  Дрогата ја сокрил во бункер под резервните гуми.

Според информациите од  локалните медиуми, дрогата била сокриена во автомобил со германски регистарски таблички со кое управувал германски државјанин од македонска националност. Тој патувал од Македонија кон Германија.

Српската полиција го фатила шверцерот на граничниот премин Батровци. Царинските службеници се посомневале дека нешто се крие во возилото, па автомобилот бил ставен на скенер. Во просторот под резервната гума бил пронајден професионално изработен бункер со две електрични брави.

Во бункерот биле скриени 24 пакети со хероин, а по деталниот претрес во другите делови од возилото биле најдени уште десет пакети.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести