среда, 28 јуни 2017  |  Вести денес: 0

Српската полиција го уапси директорот на Регионалната полиција на Косовска Митровица

Српската погранична полиција утрово го уапси директорот на Регионалната полиција на Косовска Митровица, Нехат Тачи, јави порталот „Њузнау“.

133363420

Поврзани вести

Тачи е уапсен на патот за Ниш, каде што требало да присуствува на судење, наведува изворот, пренесува Танјуг.

Косовската полиција го потврди апсењето, но не даде повеќе детали за случајот.

Најчитани вести