петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Српската полиција откри дрога во вредност од еден милион евра

tocka-99273

Поврзани вести

Граничната полиција на Србија, заплени уште една голема количина на дрога на граничниот премин Батровци, дознава Блиц. Запленети се еден килограм на кокаин, 34 килограми екстази и половина килограм амфетамин.

Се проценува дека запленетата дрога е во вредност од еден милион евра.

Наркотиците биле запленети кај турски државјанин со потекло од Нови Пазар, во автомобил со холандски регистрации.

Дрогата е откриена при влез во Србија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести