вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Српски авион се урна на Озрен, едно лице загина

Авионот кој се урнал бил ангажиран за исфрлање отрови - мамци за лисици.

Српски авион се урна на Озрен, едно лице загина

Српски авион се урна на Озрен, едно лице загина

Последни вести

Авион со српски регистарски ознаки се урнал на планината Озрен, недалеку од Добој, при што едно лице агина, пишува „Nezavisne novine”.

Во авионот имало тројца патници, од кои според неофицијални информаци едно лице загинало, а едно е тешко повредено.

Авионот кој се урнал бил ангажиран за исфрлање отрови – мамци за лисици.

 

Најчитани вести