вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 16

Српски државјани приведени во Охрид поради поседување на дрога

Лицата биле фатени со помало количество марихуана a синоќа во 22.10 часот лицата се ослободени и во текот на денешниот ден истите ќе треба да се јават на закажано судско рочиште во Основен Суд Охрид.

marihuana

Последни вести

Двајца срспки државјани се приведени во Охрид. Лицата Ф.А. (24) и М.В. (28), двајцата од Ниш-Р.Србија, се товарат дека сториле кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

Лицата биле фатени со помало количество марихуана a синоќа во 22.10 часот лицата се ослободени и во текот на денешниот ден истите ќе треба да се јават на закажано судско рочиште во Основен Суд Охрид.

Најчитани вести