Магазин

Српски манекенки се проституираат во Дубаи, меѓу нив и Станија

Српски манекенки се проституираат во Дубаи, меѓу нив и Станија

Манекенки и старлети од Србија, под маска дека се модели, одат во Обединетите Арапски Емирати каде што за пари имаат оргии со богати шеици и им ги исполнуваат најбизарните сексуални желби, пишува српски „Курир“.

Според весникот, на списокот старлети кои што даваат вакви услуги е и Станија, која се нуди под псевдонимите Ава или Хелена, а во описот на перформансите Хот ескорт Дубаи наведува дека таа е отворена за сите видови перверзии.

Весникот нагласува дека промовирајќи луксуз, брендирана облека, гламур, но најмногу своето тело, старлетите богато заработуваат. Главна „професија“ на овие девојки им е проституцијата со шеици, на кои им се слабост девојки од Балканот.

– Девојките најчесто работат по препорака. Не можете туку-така да се појавите во Дубаи и да кажете дека сакате да бидете со шеик за пари, туку постојат луѓе што треба да ве запознаат со богаташите. Потенцијалните проститутки е лесно да ги препознаете. Се собираат по белградските сплавови, имаат силикони и се нападно нашминкани – открива изворот кој е добро упатен во овој бизнис.

Иако поголем број од овие старлети тврдат дека во Дубаи одат за да се занимаваат со манекенство, вистината е дека овој град воопшто не поседува модна сцена. Имено, моден центар во ОАР е главниот град Абу Даби, но и таму модните недели се оддржуваат само два пати годишно.

– Обрнете внимание, сите тие на фотографиите позираат исклучиво сами. Нема да видите никој со нив. Посебно е сомнително што кога патуваат на толку далечна дестинација, таму остануваат само три до четири дена. Како им се исплаќа и зошто некој би пропатувал толкав пат – освен ако не одат „по работа“, заклучуваат упатените.

Српски „Курир“ пипува дека Дубаи не е единствената дестинација каде што се продаваат девојките, се популарни се Сардинија, Тајланд, Хрватското крајбрежје.

фото: Курир.рс