вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Српскиот министер за економија поднесе оставка

Како причина за оставката се наведува непостоењето на политичка волја за спроведување на реформи.

Sasa_Radulovic

Поврзани вести

Српскиот министер за економија Саша Радуловиќ поднесе оставка.Како причина за оставката се наведува непостоењето на политичка волја за спроведување на реформи.

Радуловиќ претходните денови изјави дека ако веднаш не бидат усвоени системските закони, посебно законот за приватизација и стечај, тоа е сигурен знак за откажување од реформите и оти ќе бидат распишани избори.

Тој посочи и дека ако реформите не се спроведат, нема цел да остане во Владата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести