четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 1

Српскиот претседател Николиќ по стапките на друже Тито

nikolic

Поврзани вести

Претседателот на Србија, Томислав Николиќ во интервју рекол дека неговата  ориентација Исток-Запад ја следи надворешната политика на поранешниот доживотен претседател на СФРЈ, Јосип Броз Тито.

– Во денешно време, концептот на Титовата надворешна политика е единствен вистински избор – рекол Николиќ.

Во врска со ситуацијата во Украина тој коментирал дека Србија ќе продолжи да тежнее кон тоа да остане на страна од украинската криза.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести