понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 64

Српскиот прмиер се огласи за убиецот на Јелена

jelena-krsmanovic-2

Поврзани вести

Српскиот премиер Александар Вучиќ изјавил дека убиецот на пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ ќе биде уапсен во наредните 48 часа.

– Тоа што можам да го кажам дека убиецот ќе биде уапсен во наредните 48 часа, изјавил Вучиќ за српски Курир, одговарајќи на прашањето дали е упатен во истрагата за убиството.

За потсетување, телото на пејчаката беше пронајдено на 3. април во каналот на белградската населба Борча.

Најчитани вести