вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 61

Српските цариници откриле 99.000 евра и 47 пакети злато кај македонски државјанин

tocka-193493

Последни вести

Српските цариници во неделата на влезот во Србија при царинска контрола на македонски државјанин кој управувал со возило марка “фолксваген пасат” со македонски регистарски ознаки, кај менувачот откриле огромна количина на сокриени девизи и злато.

Како што јавуваат српските медиуми, станува збор за сума од 99.000 евра и 47 пакети злато кое што не е уште измерено, соопштуваат од Царинската управа.

Најчитани вести