понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

„Српските градоначалници во Косово се четници“

kosovo-karta

Поврзани вести

„Српските општини во Косово ќе бидат управувани од четници“, изјавил лидерот на движењето „Самоопределување“, Албин Курти, пренесе агенцијата „Бета“. Според Курти градоначалниците на Граѓанската иницијатива „Српска“ се четници.

„Ако им кажете ‘не’на четниците од српската листа, ќе кажете ‘да’ на нашата република и на историјата“, изјавил Курти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести