понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Српските медиуми објавија разголени фотографии на Рама

Српски „Курир“, повикувајќи се на албанските медиуми, пишува дека Рама е зависник од кокаин. Весникот објави и фотографии на кои албанскиот премиер е „како од мајка роден“.

rama

Последни вести

Проблематичното минато на албанскиот премир Еди Рама е една од темите на српските медиуми, по неговата вчерашна посета на Белград, каде имаше средба со својот колега Александар Вучиќ и на која, поради изјавата на Рама за независно Косово, постоеше опасност да дојде до дипломатски инцидент.

Српски „Курир“, повикувајќи се на албанските медиуми, пишува дека Рама е зависник од кокаин. Весникот објави и фотографии на кои албанскиот премиер е „како од мајка роден“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести