среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Српските пратеници нема да имаат одмор, летото ќе им биде работно

vlada

Поврзани вести

Генералната сектретарка на Собранието на Србија, Јана Љубичиќ изјави дека пратениците ги очекува работа во текот на целотот лето, бидејќи ќе има многу закони кои парламентот треба да ги усвои.

„Нема да не изненади ако работиме без летен одмор, бидејќи од Владата најавуваат дека има многу работа,“ изјави Љубичиќ пред српските новинари.

Таа изјави дека вчера се сретнала со генералниот секретар на Владата, Новак Недиќ и разговарале за законите кои треба да влезат во собраниска процедура, а детален план за работа за во текот на летото ќе биде прецизиран наредната недела.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести