Скопјани на улица, испукани згради, срушени оџаци… (ФОТО)

143

Срушени оџаци, оштетен автомобил- последици од вториот силен земјотрес што се случи попладнево.

Речиси низ целиот град парковите околу зградите се преполни со луѓе, со мали деца, изнемоштени и стари лица, кои ги напуштија повисоките катови на зградите и сега немаат смелост да се вратат.

Кај некои објекти се вклучија и алармите, што дополнително ја зголеми загриженоста.

Поради силниот земјотрес беше евакуиран трговскиот центар Капитол мол во скопската населба Аеродром.

Заради земјотресот, беа оптоварени и телефонските врски, па потешко се добиваше конекција, бидејќи луѓето постојано се јавуваат до своите блиски за да прашаат како се.

sest

pet

cetiri

dva

dva

eden

timthumb-640x360

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.