четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Стабилна е здравствената состојба на болничарката заразена од ебола

Teresa_Romero_Ramos-2

Последни вести

Здравствената состојба на шпанската болничарка заразена со ебола е стабилно, по тоа што во текот на ноќта била под „сериозен смртен ризик“.

Портпаролот на мадридската болница „Карлос Трети“ изјави дека здравствената состојба на Тереса Ромеро е и понатаму сериозна, пренесува АП.

Тереса Ромеро Рамос за сега е првата личност кај која е дијагностицирана ебола која се заразила надвор од Африка по грижата за мисионерите кои биле заразени со ебола и починале.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести