петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Стабилна ситуацијата на македонско -грчката граница

Ситуацијата на македонско-грчката граница утрово е стабилна и мирна, по вчерашниот насилен обид за влегување на македонска територија од страна на бегалците кои се наоѓаат во кампот во Идомени.

133052200

Последни вести

Според раководителот на ПТЦ Гевгелија Зоран Лазаровски, ситуацијата во и околу кампот е мирна, како што е и на граничниот камен 59 и дека во Гевгелија е видливо зголеменото присуство на нашите безбедносни сили, кои се подготвени да интервенираат во секој момент во заштита на границата.

Директорот на болницата Сретко Јованов утрово за МИА изјави дека само еден, од 15 – те повредени припадници на безбедносните сили поради сериозноста на повредите во пределот на гениталиите е префрлен на лекување во Клиничкиот центар во Скопје, а останатите 14 по санирање на повредите се вратени во своите единици.

Најчитани вести