среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Стабилна состојбата на момчето врз чија глава падна дел од фасада

pala-fasada-sumatovac-makedonska-ulica-foto-dragan-kadic-1426925109-627776thtrhtrhtr

Последни вести

Дел од фасада на зграда лоцирана на улицата Македонска во Србија падна вчеравечер врз глава на едно момче кое се здоби со тешки повреди. Несреќата се случи околу 20 часот и 15 минути, а момчето со Итна помош било веднаш пренесено во Ургентниот центар во Белград.

Според најновите податоци на српскиот Курир, се работи за 15-годишно момче кое веднаш било оперирано по немилиот настан, а видливи повреди и потрес на мозокот. Операцијата која траела неколку часа, завршила во 23 часот. Докторите велат дека засега му е стабилна состојбата, но рано е да се даваат било какви прогнози.

Инаку, момчето било пренесено во Ургентниот Центар во неконтактибилна состојба.

Најчитани вести