понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 1

Стабилно време со постепен пораст на температурите

Во наредните денови ќе преовладува стабилно време со постепен пораст на температурата.

oblaci-za-dozd

Поврзани вести

Во наредните денови ќе преовладува стабилно време со постепен пораст на температурата.

Денес  и утре  ќе дува умерен до засилен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието.

Денеска ќе биде сончево, посвежо и ветровито со мала до умерена облачнот. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, особено долж Повардарието.

Кон крајот на денот во крајните источни делови ќе има услови за краткотраен локален дожд.

Утринските температури  ќе се движат од 10 до 17, а дневната највисока температура ќе биде во интервалот од  22 до 28 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево, посвежо и ветровито со мала до умерена облачнот. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Температурите ќе се движат од 15 до 26 степени.

Најчитани вести