вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Стабилно време со температура до 15 степени

soncevo1-520x311

Последни вести

Времето денеска ќе биде стабилно, сончево со умерена облачност и потопло. Претпладне ќе има појава на слаба магла по одделни котлини, а во попладневните часови ќе дува слаб до умерен северен ветер што ќе ја растури маглата.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до четири, а дневната од шест до 15 Целзијусови степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со умерена облачност преку денот. Претпладне ќе има услови за магла, а во попладневните часови ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Утринската температура ќе се спушти до два, а дневната ќе се искачи до девет Целзијусови степени.

 

Најчитани вести