недела, 25 јуни 2017  |  Вести денес: 34

Сталоне: Држете се до своите соништа и никогаш не се откажувајте!

stalone

Последни вести

Славниот амрикански актер Силвестер Сталоне има порка за своите фанови кои се разочарани од фактот дека не доби Оскар.

Сталоне беше номиниран за најдобра споредна улога (Rocky Balboa) во својот филм „Creed“, но Оскарот сепак го освои Марк Рајленс за улогата во филмот „Bridge of Spies“.

Поттикнат од коментарите на разочараните фанови, шесет и деветгодишниот Сталоне на својот Инстаграм профил напиша:

„Порака за сите Роки на светот – ве молам да се држите до своите соништа и никогаш да не се откажувате! Ви благодарам на поддршката“.

„Creed“ е седми филм од серијалот Rocky, жанровски спортска драма, каде Силвестер Сталоне е продуцент и игра една од улогите.

Најчитани вести