сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Во стан на охриѓанец најдени саксии со марихуана

Во стан на охриѓанец најдени се пет саксии со марихуана. Кривична пријава е поднесена против И.Т.(39) од Охрид.

Откриени се вкупно 147 стебла марихуана

Поврзани вести

Во стан на охриѓанец најдени се пет саксии со марихуана. Кривична пријава е поднесена против И.Т.(39) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

Како што информира МВР, во месец јули годинава од страна на полициски службеници бил извршен претрес во домот на пријавениот, при што се пронајдени пет саксии во кои имало засадено канабис.

Најчитани вести