петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 46

Станари пронашле бебе пред врата

slatko bebe

Последни вести

Бебе старо само пет дена било пронајдено пред влезна врата од стан во станбена зграда во центарот на Зрењанин.

Отакако бебето го пронашле веднаш станарите од зградата се јавиле во полиција и на надлежните служби. Од центарот за социјална работа велат дека бебето се наоѓа во тамошната болница и дека е во добра здраствена состојба. Како што соопштиле надлежните во прашање е девојче старо пет дена.

Најчитани вести