сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Станбена зграда се урна во Северна Кореја

120409024920-north-korean-town-horizontal-gallery

Поврзани вести

Станбена зграда во изградба се урна во Северна Кореја, а бројот на настраданите се уште не е познат.

Во зградата на 23 ката живееле околу 100 семејства иако изградбата не е завршена.

Несреќата се случила во вторникот, а агенцијата КЦНА тврди дека несреќата е резултат на „неодговорно“ надгледување на лица задолжени за изградбата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести