Спорт

Станиќ најде нов дом во Бундеслигата

Станиќ најде нов дом во Бундеслигата

Миленикот на навивачите на македонскиот шампион Металур, Дарко Станиж се одлучи за својата идна дестинација.

Српскиот репрезентативец Дарко Станиќ е новиот играч на бундеслигашот Битигхајм, со кој потпиша едногодишен договор.

Триесет и шести годишниот голман со своето искуство треба да му помогне на последно пласираниот бундеслигаш во најсилната лига.