сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Станиќ најде нов дом во Бундеслигата

281313-21

Последни вести

Миленикот на навивачите на македонскиот шампион Металур, Дарко Станиж се одлучи за својата идна дестинација.

Српскиот репрезентативец Дарко Станиќ е новиот играч на бундеслигашот Битигхајм, со кој потпиша едногодишен договор.

Триесет и шести годишниот голман со своето искуство треба да му помогне на последно пласираниот бундеслигаш во најсилната лига.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести