вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Станиќ: Не можам се’ сам

profimedia-0116090514-660x440

Поврзани вести

Ракометната репрезентација на Србија, неочекувано уште по првата фаза го заврши настапот на Европското првенство во Данска. Србија на овој шампионат го бранеше сребрениот медал, освоен на домашен терен, а најголемото незадоволство од елиминацијата изрази првиот голман на репрезентацијата и македонскиот шампион Металург, Дарко Станиќ.

“Никогаш не сум бегал од одговорност како голман и столб на репрезентацијата. Меѓутоа , таа одговорност мора да ја понесе уште некој. Не е може целиот тим да го носи само еден тим “, изјави Станиќ.

“Требаше да играме плитко против Франција, да ги пуштиме бековите да шутираат и да го затвориме пикерот. Наместо тоа , примавме голови од шест метри и седмерци “, додаде Станиќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести