недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Станиќ заминува од Скопје, нема договор со Вардар

ssstanic-500

Последни вести

Дарко Станиќ се уште е без клуб, а деновиве, како што самиот изјави, со сите свои работи го напушта Скопје.

По раскинувањето на договорот со Металург Дарко Станиќ беше поврзуван со трансфер во Вардар. Сепак, од тоа нема да има ништо.

Имено, како што самиот изјави за српските медиуми, тој се пакува и со сите свои работи го напушта Скопје.

-Се пакувам, го напуштам Скопје, овој пат со сите мои работи, изјави Станиќ за „Спортски Журнал“, а потоа додава:

-Се уште не сум пронашол клуб каде би ја продолжил кариерата, а тоа сега не е толку едноставно со оглед дека е октомври и дека немам право да играм во Лигата на шампионите. Клубовите кои мене ми се интересни, во овој момент не можат да ме ангажираат, вели Станиќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести