петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 3

Станковски: ФФМ има 7.000 дечиња кои се вклучени во детската лига

Станковски: ФФМ има 7.000 дечиња кои се вклучени во детската лига

Станковски: ФФМ има 7.000 дечиња кои се вклучени во детската лига

Последни вести

Фудбалската Федерација на Македонија до сега има 7.000 дечиња кои се вклучени во детската лига, изјави Свето Станковски, член на највисокото тело на ФФМ во синоќешната емисија на Миленко Неделковски посветена на ситуацијата во македонскиот фубдал.

-Тоа е од 2002 до 2007 година, надолу не ги спомнувам. Значи ова навистина е една еуфорија, пак ќе кажам се е процес во кој треба да истрпиме и исчекаме, рече Станковски.

Најчитани вести