петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Старец блудничел пет-годишно дете

policija

Последни вести

81 годишниот Д.Ш. вршел блудни дејствија врз пет годишно дете, информираат од полицијата. Настанот се случил на 2 јули, во периодот од 16 до 17.30 часот на нива во атарот на село Стојаково, кај местото викано „Голиот рид“.

Од страна на судија на претходна постапка при Основен суд Велес на пријавениот му е одредена мерка притвор во траење од 30 дена.

Најчитани вести