четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 54

Старец доби кривична поради детска порнографија

pedofilija1

Последни вести

Седумдесет и тригодишен старец од Македонска Каменица доби кривична пријава поради производство и дистрибуција на детска порнографија.

И.И. подолг период, во повеќе наврати во неговиот дом со помош на импровизирана фотолабараторија за себе произведувал детски порнографски материјали сликани од негови фото апарати и преку различни интернет страници на неговиот компјутерски систем набавувал и поседувал детска порнографија.

Тој е приведен во полициската станица во Штип и при прегледот пронајдени и одземени се 22 фотографии со детска порнографска содржина.

Најчитани вести