недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Старец му дал 30 денари на деветгодишно девојче и го допирал по телото

pedofil_1

Поврзани вести

Седумдесет и тригодишен скопјанец, движејќи се по Првомајска, сретнал деветгодишно девојче и го допирал по телото и интимните делови, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Старецот Б.А. од Скопје, на први овој месец, движејќи се по Првомајска, пресретнал деветгодишно девојче, по што најпрво и’ дал 30 денари, а потоа почнал да го допира по телото и интимните делови, по што и’ ја ставил нејзината рака на неговите интимни делови.

Полицијата против него поднесе кривична пријава за сторено кривично дело „полов напад врз малолетник кој не наполнил 14 години“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести