недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 52

Старец паднал од височина, се наоѓа во животна опасност

Старец од пробиштипското село Добево паднал од патот од височина од околу 2,5-3 метри додека разговарал со лица кои растоварале вреќи од камион.

vozi

Последни вести

Несреќата се случила околу 10.30 часот, кога седумдесет и деветгодишниот старец во еден момент додека разговарал паднал од патот и се здобил со повреди на главата.

Повредениот со медицинско возило на рудникот Злетово, кое минувало случајно, бил однесен во брза помош во Пробиштип, од каде во неконтактибилна состојба, бил пренесен во Клиничка болница во Штип.

Таму му била констатирана тешка телесна повреда –скршеница на черепот со крварење на мозокот и истиот е во животна опасност, и ќе биде задржан во Клиничка болница-Штип на понатамошно лекување.

Најчитани вести