вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Старица изгоре во прилепско, пожарот предизвикан од греалка

Огнот прво ги зафатил алиштата на старицата, која успеала да излезе од просторијата во дворот, но било доцна.

g_pozar

Поврзани вести

Старица изгоре во својот дом во прилепско откако избувнал пожар во помошна просторија во нејзиниот дом.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, вчера, околу седум часот утрината, избувнал пожар во куќа во прилепско Дебреште.

Во пожарот, кој избувнал во помош просторија, животот го загуби 84-годишната Е.И.

Огнот прво ги зафатил алиштата на старицата, која успеала да излезе од просторијата во дворот, но било доцна. Во дворот, падната ја нашле синот и внукот.

Лекарската екипа констатирала изгореници од трет степен.

Пожарникарите интервенирале веднаш, нешто по седум часот со две возила и успеале да го локализираат пожарот да не ја зафати семејната куќа.

Нема да се изврши одукција на телото на Е.И. бидејќи, како што вели заменик обвинителот Илиеска, причините се јасни за несреќата.

Од полиција велат дека најверојатно причината за трагичниот пожар е неисправна електирчна греалка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести